close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • PROFILE KRAJÓW

 •  

  Aplikacja polskiego MSZ zwiększa bezpieczeństwo podróżujących Polaków dzięki takim funkcjom jak przycisk S.O.S. z telefonem alarmowym do najbliższej polskiej placówki. Ostrzeżenia dla podróżujących w czterostopniowej skali pozwalają zorientować się czy wybrany kraj jest bezpieczny dla turystów. W nowej odsłonie aplikacji użytkownicy mogą również korzystać z powiadomień push wysyłanych przez MSZ w razie zaistnienia niebezpiecznych sytuacji w kraju ich pobytu.

   

  W aplikacji Polacy znajdą opisy sytuacji w poszczególnych krajach, w tym aktualizowane przez MSZ podstawowe informacje dotyczące obyczajów, kultury i dogodnych sposobów podróżowania. Opisy krajów można też pobrać w formie plików PDF, wydrukować i zabrać ze sobą na wakacje.

   

  iPolak pozwala na dzielenie się ostrzeżeniami dla podróżujących oraz ich udostępnianie w mediach społecznościowych. W aplikacji można też znaleźć porady dla kierowców, informacje o obowiązujących w czasie podróży ubezpieczeniach czy szczepieniach, z których należy skorzystać przed wyjazdem.

   

  iPolaka można pobrać w AppStoreGoogle Play oraz Windows Phone. Aplikacja działa również w wersji offline, ale do pobrania najnowszych aktualizacji i ostrzeżeń trzeba skorzystać z Interentu.

   

   

  POBIERZ ZA DARMO:

   

   

  W aplikacji znajdziesz:

   

  ·         opisy krajów świata

  ·         dane teleadresowe polskich placówek za granicą wraz z mechanizmem wyznaczania trasy na mapie do wybranej placówki

  ·         zestaw niezbędnych informacji potrzebnych w podróży, dotyczących m.in. wiz, bezpieczeństwa

  ·         ostrzeżenia MSZ o niebezpieczeństwach na świecie

  ·         przycisk S.O.S, który ułatwi szybki kontakt z polską placówką dyplomatyczną

   

   

  Aplikację, której pierwsza wersja powstała w listopadzie 2011 roku, przygotowało i aktualizuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. iPolak jest mobilną wersją poradnika „Polak za granicą”, wydawanego przez MSZ od 1996 roku początkowo w formie książkowej, a później udostępnionego w wersji internetowej (www.polakzagranica.msz.gov.pl).

   


   

   

  Zachęcamy do korzystania również z innych narzędzi konsularnych MSZ:

   

  www.polakzagranica.msz.gov.pl

   

  www.odyseusz.msz.gov.pl

   

  www.msz.gov.pl/wakacje

   

  www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne

   

   

  Kontakt w sprawach konsularnych:

   

  informacja.konsularna[at]msz.gov.pl

   

  tel. (+48 22) 523 94 51

   


   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby dane zamieszczane w aplikacji iPolak były aktualne. Nie możemy jednak zagwarantować ich pełnej poprawności. Ewentualne rozbieżności prosimy zgłaszać na adres redakcja@msz.gov.pl

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: