-
Strona Archiwalna
Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja
-
Aktualności Sekcja zawiera informacje o bieżącej działalności MSZ.
Polityka zagraniczna Tu przeczytasz o priorytetach polskiej polityki zagranicznej, stosunkach z poszczególnymi krajami świata i organizacjami międzynarodowymi.
Ministerstwo Sekcja prezentuje m.in. informacje o Kierownictwie i strukturze MSZ, Protokole Dyplomatycznym i innych zagadnieniach związanych z resortem.
Informacje konsularne Tu znajdziesz informacje konsularne MSZ, w tym te przydatne przed każdą podróżą np. adresy polskich ambasad, konsulatów, ostrzeżenia i porady. Dowiesz się też jak poświadczyć dyplom akademicki czy jak wystąpić o paszport lub wizę.
-
WIADOMOŚCI
-
18 czerwca 2015
W różnych miejscach Wilna można oglądać reklamy przedstawiające Polskę w nietypowej scenerii - nawiązującej do postaci z bajek i słynnych utworów literackich, takich jak Czerwony Kapturek, Romeo i Julia czy Alicja w Krainie Czarów. Plakaty promocyjne można zobaczyć na wileńskich ulicach i na środkach transportu publicznego. Kampanię, która potrwa do końca czerwca prowadzi Polska Organizacja Turystyczna przy wsparciu wileńskiego Instytutu Polskiego.
W czerwcu Polska promowała się również w Czechach podczas Dni Polskich w Pradze. Jeden z głównych placów w centrum Pragi w miniony weekend zamienił się w polskie miasteczko. Odwiedzający mogli w nim na przykład skosztować tradycyjnych polskich dań. Na ponad trzydziestu stoiskach przygotowanych na tę okazję mieszkańcy Pragi mogli znaleźć produkty ekologiczne, ale też dowiedzieć się więcej o polskich atrakcjach turystycznych, a także wziąć udział w koncertach polskich i polsko-czeskich zespołów muzycznych.
Z kolei w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży Ambasada RP w Berlinie i tamtejszy Instytut Polski zorganizowały Dni Polskie w niemieckich szkołach w stolicy Niemiec oraz Brandenburgii. Inauguracja tegorocznej edycji miała miejsce podczas festiwalu FilmPolska i specjalnych pokazów dla uczniów obrazów: „Miasto 44” oraz „Jack Strong” uzupełnionych wstępem historyków Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie.
Polsko-niemieckie projekty edukacyjne dla różnych grup wiekowych trwają od kwietnia do października. W ich trakcie niemieccy uczniowie uczą się języka polskiego, uczestniczą w konkursach wiedzy o Polsce, uczą się też polskich tańców i dyskutują o kinematografii.Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Fot. Instytut Polski w Wilnie
Drukuj Podziel się treścią: